
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Soft Termination |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
Stock: 2678
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.03694 | $0.36940 |
| 50 | $0.03432 | $1.71600 |
| 100 | $0.03189 | $3.18900 |
| 500 | $0.02565 | $12.82500 |
| 1000 | $0.02317 | $23.17000 |
| 3000 | $0.02111 | $63.33000 |
| 5000 | $0.01923 | $96.15000 |
| 10000 | $0.01752 | $175.20000 |
